Single v štyridsiatich? 7 vecí, ktoré fakt riešiť nechceš

0
139
Beautiful farmer woman with carrots

Prehupla sa ti tridsiatka a blíži sa štyridsiatka a ty si stále single? Hoci ty si to užívaš a si v úplnej pohode, tvoje okolie má pocit, že ťa musí za každú cenu s niekým zoznámiť a vôbec ich nezaujíma, že ty o to nestojíš. Na čo sa musíš pripraviť? Týchto 7 vecí ťa fakt bude vytáčať k nepríčetnosti.

Byť single v dvadsiatich nie je problém. Človek môže hovoriť, že si chce užívať život plnými dúškami, že sa nechce viazať. Single žena okolo tridsiatky či štyridsiatky to má ale o poznanie ťažšie. Zrelú ženu bez partnera, teda väčšinou aj bez detí, totiž okolie nezriedka hodnotia ako životného stroskotanca. Bez ohľadu na to, že ide napríklad o úspešnú podnikateľku s vysokým spoločenským postavením.
Tridsaťosemročná Markéta je jednou z tých žien, ktoré sú single spokojné, ale aj napriek tomu musí čeliť reakciám okolia. Svoj život by ale s nikým nevymenila. Dokázala sa presadiť vo svojom odbore, má rešpekt, peniaze aj nezávislosť. O manželstve si myslí svoje. Veľa jej kamarátok je totiž už dávno rozvedených. A aké to je byť single a čo ju najviac štve? To ti práve teraz prezradí.

„Pozeraj na toho chlapa!“ Znie totiž častá hláška kamarátok, ktoré sa snažia situáciu riešiť a pomáhať do roztrhania tela. Čo na tom, že dotyčná „singlierka“ vôbec nemá záujem nadväzovať kontakt a už vôbec nie s chlapíkom v bermudách a ružovom tričku, z ktorého mu lezie pandero. Aj tak ho musí aspoň ohodnotiť. A ešte horšie je to so známymi tvojich známych. A že dotyčný bil svoju ex-manželku? „Môže sa predsa zmeniť,“ znie chabý protiargument. Des!
TERAZ UŽ JE ŤAŽKÉ UVERIŤ, ŽE SPADL POD VLAK
Zrelá žena už tiež celkom dobre vie, že pokiaľ nezavolá, tak jednoducho nemá záujem. Preto je ťažšie presvedčiť seba samú, že keď neodpovedal na textovku, muselo sa mu stať niečo obzvlášť závažné, alebo že neodpovedal, pretože samou láskou nemôže najeť tie správne slová… Si už, bohužiaľ, realistka.
PRÍLEŽITOSTNÝ SEX? NEHODA S HORKÝM KONCOM
Občas k tomu môže dôjsť. Sex predsa k životu potrebuje takmer každý. A po pár pohároch alkoholu nie je ďaleko k flirtu aj sexu na jednu noc. Je to ale zakaždým chyba. A tá môže zabolieť. Takže to chce opatrnosť.
Vraj si statočná. ALE NIE JE TO KOMPLIMENT
Priatelia tí s chápavým úsmevom hovoria, ako veľmi si statočná, ale skôr je im ťa úprimne ľúto. Alebo sú dokonca zdesení z toho, že taká krásna, múdra a úspešná osoba nikoho nemá. A to dokonca aj napriek tomu, že si žiješ bez chlapa celkom spokojne a rozhodne netrpíš komplexy menejcennosti. Na to si budeš musieť zvyknúť, to nezmeníš.

Chceš sa váľať celú nedeľu doma na gauči s natáčkami na hlave, alebo behať vo vyťahaných teplákoch? Nechce sa ti holiť, ani dávať make-up? Nemusíš. Nemusíš totiž nikomu doma stále dokazovať, ako si sexy a žiaduce. Ale napriek tomu si od kamošky vypočuješ, ako veľmi o seba nedbáš a ešte ten večer ťa s ďalšou kamoškou luxusne zdrbnú, ako veľmi by si potrebovala chlapa. Niektorý veci jednoducho nevysvetlíš.

portrait of a smiling blonde woman of 40 years

ZOZNAMKA JE AKO FASTFOOD
Kamošky ťa v dobrej viere zaregistrujú na nejakú tú zoznamku. Budeš besniť a rozhodovať sa, či si ich čísla zmazať z telefónu alebo im rovno povedať od pľúc, čo si o tom myslíš. Zoznamovať sa prostredníctvom mobilných aplikácií, vďaka ktorým hneď zistíš, kto o teba v tvojom okolí má záujem, má určite svoje pre, ale aj proti. Človek si pripadá tak trochu ako žemľa na obchode. Dostupná pre každého. Navyše väčšine chlapíkov (dosť často ženatým) ide len o sex. Pokiaľ o to nestojíš, pokojne svoj profil zmázni. Nech si kamošky hovoria, čo chcú.

Předchozí článekDivoká naháňačka: V kradnutom bavoráku unikal políciu, kruhový objazd bral protismerom
Další článekSchudnúť a vyhnúť sa JOJO efektu? Ide to!