Divoká naháňačka: V kradnutom bavoráku unikal políciu, kruhový objazd bral protismerom

0
174
Halifax, Canada - November 22, 2020 - O'Regans BMW/Mini dealership located in Halifax's North End. The German manufacturer had sales of over 2.5 million vehicles in 2019.

Najprv na zastavenie utekajúceho vozidla policajti použili zastavovací pás, ale utekajúceho vodiča nakoniec zarazila až hrozba použitia služobnej strelnej zbrane. Po zadržaní dôvodne podozrivého policajti zistili, že vozidlo bolo v ten istý deň odcudzené na Ostravsku. Registračné značky boli zrejme tiež odcudzené, avšak z iného vozidla.
Nebezpečná akcia začala v Karvinej, v sobotu 14. mája v dopoludňajších hodinách, kedy dopravní policajti zaregistrovali BMW Z4, ktorého registračné značky podľa registra neboli danému vozidlu pridelené.
Karvinskí dopravní policajti na túto podozrivú skutočnosť zareagovali zapnutím svetelného nápisu STOP POLÍCIE a zvukového znamenia a týmito pokynmi sa snažili vodiča zastaviť ku kontrole. Vodič však na znamenie nereagoval a naopak zošliapol plyn.

Naštvaný vodič zakončil svoju jazdu nárazom do recepcie požičovne áut
Totálne šialenstvo! Kamionák predbiehal na prejazde, búral a navyše ušiel
Vodič zbesilou jazdou ohrozoval ostatných vodičov, hneď prvým kruhovým objazdom prešiel v protismere, dopravné značenie absolútne nerešpektoval, počas svojej riskantnej jazdy neakceptoval najvyššiu povolenú rýchlosť, prechádzal z pruhu do pruhu, na niekoľkých miestach počas veľmi rýchlej jazdy išiel v protismere.
Medzitým prebiehala intenzívna relácia medzi policajtmi v služobnom vozidle av teréne, takticky pripravovali všetko potrebné na úspešné zastavenie vozidla. Po márnych výzvach a stále utekajúcemu vozidlu sa zasahujúci policajti rozhodli použiť zastavovací pás a zátaras.

CANCUN, MEXICO – JUNE 4, 2017: Motor car BMW M3 (F80) in the city street.

V obci Lúky vybrali vhodné miesto a zastavili dopravu v oboch smeroch. Akonáhle sa nezodpovedný vodič k miestu priblížil, policajt hodil pred utekajúce vozidlo pás, ktorý podozrivý prešiel a zastavil.
Napriek tomu udalosť nekončila, pretože 33-ročný vodič začal utekať smerom na priľahlú lúku. To už policajti oddelenia hliadkovej služby použili hrozbu namierenú strelnou zbraňou. Až tento donucovací prostriedok muža zastavil, na výzvu zareagoval a policajtov poslúchol.

Předchozí článekPrvá detská autosedačka s celotelovým airbagom porazila v nezávislých testoch všetku konkurenciu
Další článekSingle v štyridsiatich? 7 vecí, ktoré fakt riešiť nechceš