Prvá detská autosedačka s celotelovým airbagom porazila v nezávislých testoch všetku konkurenciu

0
164
A mom buckles her infant son safely into a rear facing car seat as they get ready to drive somewhere in their vehicle. The baby's mouth is visible with a big smile. Sunlight shines in from behind. Horizontal with copy space.

Pri svojom uvedení na trh v priebehu minulej jesene vzbudila historicky prvá detská autosedačka s celotelovým airbagom pozdvihnutia. V najnovších nezávislých testoch organizácií Stiftung Warentest a ADAC však definitívne potvrdila svoju bezkonkurenčnú bezpečnosť.
Ako jediná z tridsiatich testovaných autosedačiek získala ocenenie „Veľmi dobré“ av kategórii „Kleinkind plus Kind“ dosiahla s hodnotením 1.5 najlepší celkový výsledok všetkých čias. Nad konkurenciou zvíťazila aj v teste bezpečnosti pri náraze s hodnotením 0.9 a ďalej s hodnotením 1.2 v celkovej kategórii Bezpečnosť.

Spôsob, akým by bolo možné v prípade autonehody ochrániť celé telo dieťaťa sediaceho v autosedačke inštalovanej v smere jazdy, začal zakladateľ spoločnosti Cybex Martin Poš rozmýšľať už pred 15 rokmi.
„Po celé desaťročia patria airbagy vo vozidlách k základným bezpečnostným prvkom, ktoré chránia dospelých pasažierov pred vážnymi zraneniami v prípade nehody. Vďaka neúnavnej práci nášho tímu vývojárov a dostupnosti nových technológií sme teraz skutočne hrdí na to, že sa nám na základe tohto historicky jedinečného výsledku dostalo jasné ocenenie od ADAC a StiWa za naše technologické úspechy,“ uviedol zakladateľ a CEO spoločnosti Cybex Martin Poš.
Bezpečnosť v milisekundách vďaka inovatívnej technológii airbagov
Bežná detská autosedačka inštalovaná v smere jazdy zaisťujúca dieťa pomocou bezpečnostných pásov umožňuje v prípade čelného nárazu stav, kedy je hlava dieťaťa sprievodnou silou nárazu hnaná dopredu. Airbag integrovaný do bezpečnostného pultu autosedačky Anoris T i-Size však krehkú hlavu aj krk chráni. Celotelový airbag sa aktivuje počas milisekúnd a roztiahne sa pred dieťaťom do tvaru písmena C. Tento systém poskytuje približne o 50 % väčšiu ochranu v prípade čelného nárazu ako bežné detské autosedačky s pásovým systémom inštalované v smere jazdy.

Man installs a child car seat in car at the back seat. Responsible father thought about the safety of his child.

„Ochrana malých detí bola vždy výzvou. Ich hlava je v porovnaní s telom veľká a ťažká s nie úplne vyvinutým krčným svalstvom,“ hovorí riaditeľ vývoja Franz Peleska. „V prípade čelného nárazu je pohyb dieťaťa tlmený veľkou plochou airbagu a dieťa je udržované v bezpečnostnej zóne autosedačky, ešte než dôjde k výraznému posunutiu dopredu. A predovšetkým citlivé oblasti hlavy a krku zostávajú dokonale chránené.“
Výsledky testov dokonale ilustrujú výhody tejto novej technológie airbagov použitej pri modeli Anoris T i-Size, ktorý vykazuje lepší výkon aj v porovnaní s konvenčnými autosedačkami otočenými proti smeru jazdy. Hodnotenie výkonu pri náraze v nezávislých testoch ADAC, ÖAMTC, Stiftung Warentest a TCS bolo pri autosedačke Anoris T i-Size 0,9 – takto výnimočné skóre za celú históriu tohto nezávislého testovania nezískala žiadna iná konkurenčná autosedačka.

Předchozí článekTest Volvo V90 T8 Recharge pohľadom ženy: Masívny reprezentant bezpečnosti
Další článekDivoká naháňačka: V kradnutom bavoráku unikal políciu, kruhový objazd bral protismerom