Kvalitná zrnková káva: Pre ten najlepší zážitok z každej šálky

0
264

Vďaka zrnkovej káve si môžete vychutnať toľko obľúbený nápoj, ktorým je káva. Vyberať pritom môžete zo širokej ponuky. Objavte kávové zrnká, ktoré sa stanú vašim favoritom, či neváhajte objavovať stále nové chute.

Káva

Káva môže mať mnoho podôb. Nehľadiac na to, či si najradšej vychutnáte espresso, či flat white, nevyhnutnosťou sú kvalitné kávové zrná. Zrnková káva pochádza z rôznych kútov sveta, čo je jedným rozhodujúcim faktorom pre jej chuť. Okrem toho je tiež kľúčové, či sa jedná o Arabicu, alebo zmes s Robustou. Arabica sa vyznačuje vyššou aciditou, ponúka sladkasté tóny a plnú chuť. Oproti tomu Robusta je skôr horká s nevýraznou aciditou. Zaujímavé tiež je, že obsahuje dvakrát toľko kofeínu, čo Arabica.

Pražiareň kávy

Nielen to, či je káva Arabica alebo robusta, rozhoduje o jej chuti. Veľmi dôležité je aj to, ako sú zrná spracované. O to sa stará pražiareň kávy, kde je dotvorený výsledný chuťový profil kávy. Pokiaľ hľadáte výberovú kávu, ktorej je venovaná veľká starostlivosť, vyberajte z ponuky Moritz Cafe. Táto pražiareň má dlhoročné skúsenosti, káva je tu pražená s využitím najmodernejšej nemeckej technológie.

Kvalitná zrnková káva

Kvalitná zrnková káva je úplným základom na prípravu espressa aj iných druhov káv. Avšak nielen to zaručí, že si svoju kávu skutočne vychutnáte. Chýbať by nemala ani vhodná šálka na espresso. Najlepšou voľbou je porcelán, ten udržuje optimálnu teplotu kávového nápoja. To samozrejme platí aj pre ostatné druhy kávy, veľkosť hrnčeka treba prispôsobiť vašim preferenciám. Ďalším variantom sú potom poháre z dvojstenného skla, ktoré tiež dokážu spoľahlivo udržať teplotu kávy.

Príprava kávy môže byť poriadna veda. Základom je výber kvalitných kávových zŕn, vďaka ktorým si môžete vychutnať svoju obľúbenú chuť kávy.

Předchozí článekLiečivé vlastnosti fuchsitu
Další článekPorovnanie parametrov IVPN s Avast SecureLine VPN: V čom je ktorá lepšia?