Porovnanie parametrov IVPN s Avast SecureLine VPN: V čom je ktorá lepšia?

0
100

Aká z týchto VPN je lepšia: IVPN, alebo je lepšie dať prednosť AVG Secure VPN? Vlastnosti oboch VPN sme vzájomne porovnali, súčet rozdaných bodov je 7,2/10 vs 6,8/10.

Rýchlosť pripojenia IVPN – AVG VPN, Ktorá víťazí?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc IVPN a AVG VPN.

Rýchlosť sťahovania prvej menovanej bola v priemere 209 Mb/s, sťahovanie pri druhej VPN bežalo 92 Mb/s. IVPN tak bola o 117 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s AVG VPN.

Zisťovali sme tiež upload, u IVPN je 111 Mb/s. AVG Secure dosiahla rýchlosť 68 Mb/s, v dôsledku čoho je o 43 Mb/s pomalší.

Zisťovali sme tiež priemernú rýchlosť odozvy, pri prvej VPN bola 10 ms. Odozvu u AVG Secure skript nameral 11 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže iVPN v porovnaní je o 1 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie IVPN vs AVG Secure VPN je 7/10 – 8/10.

Vie IVPN streamovanie Netflixu?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, iVPN túto funkciu nezvládne. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, AVG Secure cudzojazyčný Netflix odomknúť nedokáže.

VPN môžete tiež použiť aj na odblokovanie videí, ktoré sú v SR nedostupné, pričom, AVG Secure túto zručnosť ponúka. Druhá porovnávaná VPN odblokovanie YouTube zvláda.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a sieťové tunelovanie. Napríklad iVPN má ochranu pred vyzradením DNS a AVG Secure zase nezahŕňa white list.

V disciplíne „funkcie“ je tak skóre 8/10 x 7/10.

Porazí konkurenciu IVPN v ponuke krajín a serverov?

Nižšia ponuka serverov sa môže prejaviť v nižšej rýchlosti VPN, iVPN udáva 70 serverov. V katalógu AVG VPN sme našli 700 serverov. Prvá z dvojice VPN tak ponúka o 630 menej .

Podobným parametrom je počet krajín, ktorý u AVG Secure VPN v čase písania článku bol 34. Druhá porovnávaná VPN ponúka 32, čo je o 4 menej. V tomto meraní síl teda prehráva.

Za zmienku stojí aj počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých IVPN dokáže 7. AVG VPN súčasne pripojí 10 zariadenia. Prehľad všetkých parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy zvláda iVPN a ktoré ponúka AVG Secure VPN?

Podporované systémy patria medzi najdôležitejšie parametre, iVPN zvláda Android OS a zvláda telefóny s iOS, druhá VPN služba AVG Secure systém iPhone iOS pokrýva, zariadenie s Androidom štandardne dokáže chrániť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. iVPN je registrovaná na Gibraltári. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN je tiež v Česku.

Služba iVPN nie je v slovenskom jazyku, AVG VPN slovensky nevie.

V súboji podporovaných platforiem dosiahla IVPN výsledku 8/10 a AVG Secure VPN si nesie hodnotenie 9/10.

Cena predplatného iVPN x AVG Secure

AVG Secure možno zaobstarať už za 3,71 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete od 3,92 € mesačne. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 3/10 pre prvé VPN a 5/10 pre druhú VPN.

Předchozí článekKvalitná zrnková káva: Pre ten najlepší zážitok z každej šálky
Další článekNedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.