Boston rozhodol drvivým nástupom v prvej štvrtine, séria s Miami je zrovnaná

0
299
Basketball player players in action. Basketball concept on dark smoke background

Basketbalisti Bostonu vyrovnali semifinále NBA s Miami na 2:2 na zápasy. Vo štvrtom dueli na domácom ihrisku si po razantnom nástupe už v prvej štvrtine vytvorili náskok 22 bodov a stretnutie následne bez problémov doviedli k výhre 102:82. Jayson Tatum k tomu prispel 31 bodmi. Kľúčový piaty zápas sa hrá v noci zo stredy na štvrtok v Miami.

Boston vedel, že musí doma vyhrať, pokiaľ chce mať reálnu šancu na postup. A začiatok zápasu podľa toho vyzeral, keď Celtic v úvode viedli 26:4. Miami minulo 15 z úvodných 16 striel a za prvých osem minút hry dalo jediný bod. Už po prvej štvrtine tak bolo v podstate jasno o víťazovi.

„Vedeli sme, aké dôležité stretnutie to je. Preto sme do neho vstúpili s ešte oveľa väčším nasadením a naliehavosťou,“ povedal Tatum. „Je vyrovnané, takže teraz sa z toho stáva séria na dve výhry z troch zápasov. Podľa toho musíme budúci zápas zvládnuť, a nie len zabrať, až zase budeme prehrávať. Musíme hrať s rovnakou energiou ako dnes,“ uviedol kouč Bostonu Ime Udoka.

Low angle view of a professional basketball game. A player is in mid air holding ball about to score a slam dunk, but the player from the opposite team is ready to block him. A game is in a indoor floodlit basketball arena. All players are wearing generic unbranded basketball uniform.

Boston postupne navýšil vedenie až na 32 bodov. Miami potom už šetrilo svoje opory a nechalo hrať náhradníkov, ktorí v závere aspoň kozmeticky zmiernili porážku. A to hlavne zásluhou Victora Oladipa, ktorý bol s 23 bodmi najlepším strelcom Heat.

„Vleteli na nás. Nemá zmysel hľadať výhovorky, jednoducho nás prehrali. Vôbec sme sa nedostali do hry,“ pripustil kouč Miami Erik Spoelstra. Mohol už síce využiť Jimmyho Butlera, ktorý z predchádzajúceho zápasu odstúpil pre zranenie, ale veľkú časť jeho kádra limitovali zdravotné problémy. Najlepší náhradník Tyler Herro dokonca ani nenastúpil. Bostonu zas chýbal rozohrávač a najlepší obranca sezóny Marcus Smart.