Ovácia pri grandslamovej premiére

0
177
Cheerful father in sports clothing teaching his daughter to play tennis while both standing on tennis court

S ováciami sa na premiérovom Roland Garros lúčila Linda Nosková. Sedemnásťročná tenistka nastúpila proti Britke Raducanovej, ktorú ranami rozhodne nešetrila. Hoci v zápase nakoniec skúsenejšia súperke podľahla, diváci jej výkon ocenili potleskom.

Nosková zožala za svoje vystúpenie mnoho pochvál, čo je pre ňu aspoň malá útecha za vyradenie. Aj inokedy prísny kouč Tomáš Krupa, ktorý predtým cepoval napríklad Tomáša Berdycha, výkon svojej zverenkyne ocenil. „Teraz mi ale nikto nemôže priniesť čokoľvek z neba, aby ma to rozosmialo, alebo aby som sa cítila lepšie. Určite to ale bol skvelý zápas a rozhodne som si ho užila,“ povedala Nosková.

S minuloročnou víťazkou US Open hrala vyrovnaný zápas. Urvala prvý set v tie-breaku av druhom získala brejk na 4:3, ktorý ale neudržala. „Za stavu 5:6 som urobila niekoľko nevynútených chýb. Išla som do toho, zbytočne som riskovala a to mi asi celý zápas prehralo,“ uvažovala.

V rozhodujúcej tretej sade už uhrala len jednu hru, ale do stavu 1:4 boli gamy vyrovnané. „Ona si to postrážila a na konci to už bolo ťažké fyzicky, ale nevzdávala som sa,“ uistila.

Diktovanie tempa

V zápase mala pomer víťazných lôpt a chýb 48:54, čo potvrdzuje jej herný štýl. Rada diktuje tempo a hrá agresívne. „A svoju hru nijako extra meniť nebudem,“ povedala. „Dúfam, že si to udržím do konca svojej kariéry. To je asi moja najväčšia plus. Keby som hrala nejako ustrašene a premýšľala nad tým, aké je skóre, tak by som asi nehrala tak, ako hrám.“

professional tennis sport 4k video background

Mala radosť, že turnajovej dvanástke stačila, aj keď to bol ešte len jej druhý zápas s hráčkou svetovej stovky. „Je to skvelé zistenie. Išla som do toho s tým, že nemám čo stratiť a hrala na plný gule. Nemyslím, že hrala najlepšie, čo vie, ale bol to dobrý zápas,“ povedala Nosková.

Počas stretnutia si získala na svoju stranu fanúšikov. Niekoľkokrát vyvolávali jej meno. „Zvyká sa na to pekne, ale ja som si to úplne nevšímala a snažila som sa sústrediť,“ uviedla.

Vlani oslavovala v Paríži juniorský titul. „Vtedy to bol strop mojej kariéry,“ spomínala. Tento rok sa už do juniorky neprihlásila, pretože to pre ňu nedáva zmysel. Hrá prevažne turnaje žien a stúpa rebríčkom WTA. Vlani v januári bola na 1035. mieste a novo sa nájde na dohľad 150. miesta.

„To je pekné, ale hlavne si odtiaľto odnesiem zážitok z celého turnaja. Aj keby som nedostala žiadne body, tak to vôbec nevadí. Bol to skvelý turnaj a na prvý grandslam kariéry sa nezabúda,“ povedala Nosková, ktorá sa do hlavnej súťaže predrala po troch výhrach v kvalifikácii.

Předchozí článekLewandowski obhájil Zlatú kopačku, medzi elitou nechýba ani Schick
Další článekBoston rozhodol drvivým nástupom v prvej štvrtine, séria s Miami je zrovnaná