Ako sa zbaviť faldíkov na brušku? Skús týchto pár trikov!

0
164
Cropped shot of a woman with a toned body posing outside in sportswearhttp://195.154.178.81/DATA/i_collage/pi/shoots/804545.jpg

Poslednou dobou si si dávala poriadne do tela, chodila behať, do posilňovne a na dlhé prechádzky, v jedle si sa dokázala krotiť a vynechávala sladké múčniky. Vytúžený výsledok sa nakoniec dostavil a nadbytočné kilá sú preč, až na jednu maličkosť. Špíčky na bruchu stále zostali. Čím to je, že sa brucha stále nemôžeme zbaviť? Možno robíš niekoľko nasledujúcich chýb. Zbav sa ich a zbavíš sa aj veľkého bruška.

Zatiaľ čo v zime si brucho schovala pod mikinu, v lete je vidieť každý aj ten najmenší špíček. Čo naplat, že si zhodila presne podľa tvojich predstáv, keď to protivné bruško nie a nie zmiznúť? Nezúfaj! S nami sa ti podarí zbaviť sa aj tých posledných faldíkov. Stačí na to pár krokov…
NAROVNEJ SA
Za veľké brucho niekedy môže zlé držanie tela. Nauč sa chodiť a sedieť rovno. Ak sa hrbíš, brucho sa ti vypúli a nevyzerá to pekne. Nauč sa držať brušné svaly zatnuté. Skrátka ráno sa poriadne nadýchni, narovnaj sa a zatiahni brucho as tým postojom vydrž až do večera. Uvidíš, že časom to budeš robiť automaticky. Ale zatiaľ na to mysli a každú voľnú chvíľu si skontroluj, či máš rovný postoj. Okrem toho, že budeš vyzerať štíhlejšie, poďakujú ti aj tvoj chrbát. Hrbenie sa im rozhodne neprospieva.
MENEJ SOL A PRIDAJ DO JEDLA HORČÍK
Obmedzila si síce sladké a vyprážané jedlo si dáš naozaj len výnimočne, ale brucho máš stále veľké? Možno veľmi solíš. Soľ totiž zadržiava v tele vodu a ty sa potom cítiš nafúknutá. Obmedz soľ a jedlo si dochuť radšej bylinkami. Na odvodnenie tela ti pomôže horčík, tak si ho nezabudni zaradiť do jedálnička. Nájdeš ho v listovej zelenine, orechoch alebo strukovinách. Prípadne siahni po nejakom tom preparáte z lekárne. Dodávaj svojmu telu aj probiotiká, buď v tabletkách alebo v jogurtoch.

JED POMALU
Je nám jasné, že v dnešnej hektickej dobe je čím ďalej ťažšie si na jedlo urobiť čas a tak obed riešiš tak, že behom chvíľky zhltneš nejaký ten rožok a doma večeríš v pokluse, zatiaľ čo dávaš bielizeň do práčky alebo riešiš niečo po telefóne. To je ale chyba. Na jedlo si skrátka čas urob. Sústreď sa na každé sústo, ktoré niekoľkokrát, než ho pošleš do žalúdka, prežuješ. Ak hltáš, prehltneš s jedlom aj veľkú dávku vzduchu a potom sa nesmieš čudovať, že máš vypuklé brucho. A to nehovoríme o tom, že snívaš oveľa viac, než keby si jedla pomaly av kľude.

Studio shot of a fit young woman standing with her hands on her hips against a dark background

BEZ STRESU
Hovoríš si, čo má stres spoločného s tvojimi faldíkmi? Budeš sa diviť, ale veľa! Určite si si sama všimla, že keď si v pohode, tak tvoje brucho nie je také veľké, ale akonáhle sa celý deň stresuješ, tak máš potom večer brucho ako balón. Skrátka stres pôsobí na celé tvoje telo a hlavne na tráviaci trakt. Pri strese sa vylučuje kortizol, ktorý môže za tvoju nechcenú pneumatiku okolo pása. Okrem toho pri strese máš viac chuť na tučné potraviny, alebo sladkosti a tak často siahneš po čokoláde alebo povysávaš chladničku. Skús sa stresu zbaviť nejakým športom, zájdi si na jogu alebo na masáž. Skús vyraziť na bicykli do prírody. Urobíš niečo proti stresu a ešte pre svoje telo. A to sa počíta!

Předchozí článekZrútil sa mi život a ja neviem ako ďalej
Další článekKanada sa neoklepala. Po Švajčiarsku padla senzačne aj s Dánskom
včera