Legendy privážajú úžasné automobily a osobnosti, tešiť sa môžete už tento víkend

0
133
A generic blue sports car on a road travelling at speed, about to move into a tunnel or underpass. The car is highlighted by shots of sunshine at the tunnel mouth. With motion blur to the background and car wheels, and slight lens flare.

Legendy sú sviatkom pre fanúšikov zaujímavých vozidiel. Návštevníci môžu obdivovať vozidlá od historikov po súčasnosť. Celkový počet predstavených vozidiel číta cca 1 000 kusov v hodnote jednej miliardy korún!
Slávnosť nie je o cenovkách, ale o vášni, dizajne, priateľstve a posolstve. O tom sú Legendy. Súčasťou veľkej prehliadky sú rozhovory so zaujímavými osobnosťami motoristického sveta. Pozvanie prijali: Ondrej Klymčiw, Martin Macík, stajňa Buggyra, Dominik Střítecký, Richard Chlad, Radim Passer, Filip Turek, Vojta Štajf, Tomáš Ouředníček a mnoho ďalších.

Kupátka od Škodovky: Pripomeňte si najkrajšie vozidlá histórie značky
Škodovkou z roku 1940 jazdí všade. „Iné auto nepotrebujem,“ hovorí hrdý majiteľ
„Verím, že slávnosť prinesie mnoho radosti a inšpirácie,“ hovorí Lubor Kos, zakladateľ slávnosti Legendy, ktoré sú prestížnou automobilovou slávnosťou s mnohoročnou históriou a dodáva: „Od začiatku boli realizované s maximálnou starostlivosťou a svojím rozsahom nemajú v Českej republike obdoby.“
„Slávnosť je o nadšení, vášni a radosti. Každý má svoju Legendu! Preto som slávnosť kedysi nazval Legendy. Pre mladého návštevníka je legendárny automobil Bugatti Veyron, pre staršieho návštevníka sú to vozidlá z detstva. Na Legendách si každý nájde svoju legendu,“ dopĺňa Kos.
Highlighty slávnosti Legendy
Shell Pavilón rýchlosti predstaví unikátne superšporty. Z výpočtu môžeme odtajniť PAgani Huayra, Lamborghini Essenza, McLAren P1, Maserati MC12 + ďalších 20 strojov. V hale je niekoľko tisíc koní uzavretých v motoroch.
Dizajn, unikátnosť a možnosť tieto stroje si pozrieť z jedného metra je nezabudnuteľným zážitkom. Pavilón Ferrari prináša prehliadku vozidiel Ferrari od historikov po súčasnosť. Najväčšími hviezdami je Ferrari LaFerrari a Ferrari SP1. Unikátne stroje zo súkromnej zbierky. Vášeň je obsiahnutá v každom modeli Ferrari. Na slávnosti Legendy si značka pripomína 75 rokov svojej pôsobnosti.
Klubové a závodné lúky prinášajú cez 600 exponátov, ktoré sa bežne nevidia. Návštevníci sa môžu tešiť na krásne prehliadky vozidiel Lancia, LandRover, Alfa Romeo, FIAT a mnohých ďalších klubov. Expozícia amerických vozidiel bude veľkoryso poňatá od historických vozidiel po súčasné unikáty a veľké stroje.
Automobilky privážanie svojej novinky a slávnosť má mnoho premiér! Škoda Auto predstavuje novinku Enyaq Coupe iV spolu s celým výrobným radom a veľkou historickou prehliadkou. Tiež sa vozidlá budete môcť zviesť na testovacích jazdách.
Ford AMB priváža nový Focus a Ranger. Subaru predstaví novú elektrickú Soltteru. Hyundai priváža niekoľko premiér a hviezdou bude dodávka Staria a niekoľko noviniek s označením N. Novinky taktiež privezie Land Rover a Jaguar. Novo sa predstaví automobilka MG, ktorá vstupuje na slovenský trh. Kia predstaví svoje aktuálne modely a najväčšiu expozíciu bude mať tradične Mercedes-Benz s mnohými novinkami, historickými vozidlami a veľkou prehliadkou divízie AMG.
V sekcii motocyklov sa predstavujú značky Indian, Zero, Aprilia, Piagio, Vespa, Moto Guzzi, Segway, TGB, Linhai či Access.
Ročník 2022 bude plný nových a zaujímavých vozidiel a motocyklov. Hlavným partnerom slávnosti sú čerpacie stanice Shell, ktoré privezú monopost Formule 1 Ferrari a ďalšie zaujímavé aktivity.
Novo budú prebiehať testovacie jazdy vozidiel Škoda a Hyundai.

Caramulo, Portugal – 04 September 2021: Red Ferrari 458 Italia in Caramulo Motorfestival 2021. It is a free event for all motorsport fans located in Caramulo, Viseu, Portugal.

Praktické informácie
vstupenky možné kúpiť na slávnosti 600Kč/400Kč
vstup spodnou bránou zo Stromovky
parkovanie v oblasti Holešovíc – odporúčame MHD
Sobota 9:00 – 20:00 | nedeľa 9:00 – 17:00
odporúčaný Dress code: Smart Casual

Předchozí článekStriptérka na rozlučku: Užijte si zábavu pro pány
Další článekNový Peugeot 308 SW bude hlavnou hviezdou Peugeot Emotion Day 2022