Hra Finů? Věřím, že se hokej nebude ubírat tímto směrem

0
267

.
Jejich soupeř dokráčel k vítězství 2:0 po skvělé organizované hře a Slováky nepouštěl do vyložených šancí.

Asistent trenéra Ján Pardavý uvedl, že doufá, že se světový hokej nebude ubírat tímto směrem.

Navzdory prohře hráčů čekala v kabině pochvala.

„Myslím si, že jsme odvedli stoprocentní výkon až na to, že jsme nedali gól. Nedělali jsme chyby ve středním pásmu, tam však byl náš soupeř velmi pevný. Ale kluky je třeba pochválit, odvedli maximum,“ řekl Pardavý.

O osudu zápasu rozhodla akce ze 16. minuty, po které poslal Finy do vedení Sakari Manninen. V závěru zpečetil triumf seveřanů gólem do prázdné branky Harri Pesonen.

„Bylo to jediné střídání, kde jsme udělali dvě tři chyby v obranném pásmu. Ale prohráli jsme, v tomto byli Finové možná trpělivější.

Já jen doufám, že se svět nebude ubírat takovým směrem, jak hrají Finové, neboť takový defenzivní hokej nemůže bavit lidi v hledišti a ani u televizorů. Ale jim to dnes vyšlo, dali první gól, nám se nepodařilo otevřít jejich obranu. Bohužel,“ konstatoval Ramsayho asistent.

O tom, jak disciplinovaně hráli Finové během celého zápasu, svědčí i fakt, že neměli ani jednoho vyloučeného hráče.

Další rozhodující faktor duelu byl, že „Suomi“ velmi rozumně vyhazovali pupeny do bezpečí, dopustili se minima zakázaných uvolnění.

„Měli jsme s tím problém v první třetině, protože i když jsme dostali puk přes střední pásmo, tak oni ho po mantinelu ihned vyhodili a pak jsme ztráceli síly.

Od druhé třetiny jsme to dělali lépe, získávali jsme pupeny za jejich obranou, ale i když jsme se usadili v pásmu, nedokázali jsme dát gól. Ale hráli jsme dobře i to, že když jsme vyšli z rohu, měli jsme náznaky dorážek, ale hráli jsme proti zkušenému mužstvu a extrémně organizovanému.“

Slováci tlačili, ale odplaty se nedočkali. Čeká je duel o bronz
V sobotu ve 14.10 SEČ si slovenští reprezentanti zahrají o bronz, jejich soupeřem bude zdolán ze souboje ROC – Švédsko. Pardavý věří, že závěrečný zápas na turnaji bude mít vítěznou tečku:

„Nemyslím si, že kluky je třeba nějak motivovat. Bronzová medaile je stále na stole ao ni je třeba zabojovat. Do půlnoci budeme smutní, potom se musíme soustředit. Pokud vyhrajeme poslední zápas na turnaji, budeme šťastní.“

Kryštof: Chtěl to zvednout, šlo to po ledě
Nevyšlo to ani na třináctý pokus a osmnáctiletá série tak pokračuje i dál. Slovenští hokejisté neprolomili finské „prokletí“ ani na ZOH v Pekingu.

Ohlasy: Triler v Pekingu. Finové ukončili slovenský finálový sen
Vyrovnaný zápas rozhodla situace ze 16. minuty, kdy se nejlepší střelec „Suomi“ na turnaji Sakari Manninen dostal k dorážce a překonal Patrika Rybáře. Ten v očekávání, že finský útočník zvedne puk, vykopl beton, ale Manninen zakončil po ledě.

„On to chtěl zvednout, šlo to po ledě… Takový je hokej, takový je sport, co se dá dělat. Celou dobu jsme prohrávali 0:1, druhý gól dostali do prázdné branky. Takhle to bolí mnohem víc, než kdybychom prohráli 0:10,“ řekl útočník Michal Krištof.

Jeho spoluhráči se v dalším průběhu snažili najít cestu do finské sítě, přes výborně organizovanou obranu soupeře se prosazovali těžko. Šance přišli, ale chyběl i kousek štěstí, blafák Petra Cehlárika zastavila tyčka, pas Juraje Slafkovského na Kryštofa byl o něco delší, než měl být.

Snahy o vyrovnání zmařil finský beton. Ohodnoťte Slováky
„Dvě třetiny jsme do nich bušili, bohužel, neúspěšně. Finové celý zápas skvěle bránili střední pásmo, my jsme měli obrovský problém se přes to přepracovat, nedostávali jsme se do tolika šancí, jak jsme chtěli. Navíc soupeř měl výborného brankáře,“ povzdechl si Martin Gernát.

Slováci vyhráli na střely iv šestém zápase na turnaji, i když těsně 28:27, ale na gól to nestačilo.

„Nedali jsme ten jeden gól, který jsme potřebovali, abychom se odrazili a duel otočili. Finové hráli takticky tak, jak si tyto zápasy hrají – na jeden gól.

Měli jsme optický tlak, ve třetí třetině jsme je mleli. Do poslední vteřiny jsem věřil, že ten gól dáme, že to zdramatizujeme, bohužel …“ řekl zklamaný obránce Mislav Rosandič.