Ako vyzerá ideálna partnerka podľa mužov?

0
149

Tiež si sa vždy držala toho, že zárukou šťastného vzťahu je do ničoho nešťourat, zbytočne sa nehádať a hlavne sa na nič nepýtať? Je potrebné rýchlo zmeniť stratégiu. Takto to totiž naozaj nefunguje!

Žeby sa nám, ženám, blýskalo na lepšie časy? Podľa všetkého asi áno. Generáciami používané vzťahové usporiadanie, v ktorom vládne muž pevnou rukou a jeho partnerka sa pre zachovanie všeobecného pokoja radšej veľmi neprejavuje, mizne v nenávratne. Aspoň podľa nového výskumu, ktorý preukázal, že priebojnosť a nepoddajnosť nežného pohlavia pôsobí na pánov ako mocné afrodiziakum. Tu sú horúce podrobnosti, čo zažité stereotypy obracia hore nohami!
KONIEC PODRIAZOVANIA JEDNOU PREVŽDY?
Áno, moderná doba si žiada zmeny. A čo si budeme vykladať, už bolo vážne na čase. Koho z nás tiež baví predtým svojim zatĺkať nákupy nových šiat. Tiež zahmlievať, že ten škrabanec na aute je tam dlhšiu dobu, alebo sa ospravedlňovať za dlhé telefonáty s kamarátkou, ktorá je v depresii. Tiež ťa to vždy štvalo? Nič z toho už robiť nemusíš.
Stať si za svojim názorom, byť svojou a hlavne neustupovať, je teraz naopak žiaduce a muži po takej žene doslova túžia. Vlastne, ochotne ju mení za model „domácej puťky“, ktorý pre nich vždy býval zárukou pokoja, istoty a nulových hádok. Toto teraz zistili vedci! A pre dámske pokolenie to znamená jediné – môže si robiť, hovoriť aj nosiť, čo chce. Bez následkov a tiché domácnosti. Kto konkrétne za týmto prevratným názorom stojí?

DOMINANCE? TÁ SA CENÍ
Austrálska štúdia vykonaná na Queenslandskej univerzite prekvapuje vo všetkých smeroch. Jej závery preukázali, že dámska submisivita je vlastnosť, ktorá nemá v dokonalom vzťahu miesto. Odborníci to zistili na základe podrobného preskúmania vyhlásených internetových zoznamiek. Keďže išlo o sondu do tisícov registrovaných profilov, závery výskumu si nikto nedovolí spochybňovať. Ako to vlastne prebiehalo?

Couple in love enjoying summer vacations on a yacht in Zakynthos Greece – Navagio beach and having fun traveling again during coronavirus outbreak

Výskumníci sa samozrejme zamerali hlavne na kolónky, v ktorých používatelia hľadajúci zoznámenie popisovali vlastnosti ideálnej partnerky. Prevažná väčšina mužov si vysnívanú polovičku predstavuje ako sebavedomú, silnú, inteligentnú a éterickú bytosť, ktorá sa len tak niečoho nezľakne, a nedá nikomu nič zadarmo. To síce odporuje doterajším požiadavkám, ale prizvaní psychológovia, ktorí poskytli vedcom konzultáciu, majú na vec jasný názor – či chceš mať perfektné spolužitie, vytas pazúriky a nedrž sa pri stene, ani pri zemi!
„Som prekvapený z toho, koľko žien má dnes pocit, že musia pred mužmi tajiť svoju inteligenciu, silu, schopnosti a zmysel pre humor. Prečo všetky dobré veci skrývať, keď sú za nich muži vlastne radi. Veď to nemá logiku,“ hovorí vedúci výskumu a zároveň sociálny psychológ Matthew Hornsey, ktorý pôsobí na vyššie spomínanej univerzite. No vida, tak toto sa počúva vážne, čo…
A keď už sme pri tom, mrkni na video. Tam sú slávne vodkyne, ktoré vážne niečo dokázali. Možno aj vďaka tomu, že sa nebáli presadzovať svoj názor a nenechali sa od chlapov obmedzovať!

Čo ty na to? Vážne páni chcú už len dominantné ženy, alebo je im podľa teba lepšie „s domácimi puťkami“? Napíš nám svoj názor, tešíme sa na príspevky.

Předchozí článekSchudnúť a vyhnúť sa JOJO efektu? Ide to!
Další článekNauč sa byť off-line. Uži si chvíle bez pripojenia a prežívaj prítomnosť