12 potravín, ktoré môžeš pri chudnutí jesť bez výčitiek

0
172
Many foods in the package.

Hľadáš zaručený recept na zhodenie nadbytočných kíl, pri ktorom sa nemusí hladovať? Jeden by sme mali. Nakúp si zásobu kapusty, hlávkového šalátu, červenej repy a melónu. S týmto jedálničkom nešliapneš vedľa!

Leto sa rýchlo blíži a je nad slnko jasné, že zhadzovanie kíl sa skloňuje vo všetkých pádoch. Tiež makáš na svojej postave, aby si si v plavkách neurezala hanbu? Potom si si možno naordinovala menšiu hladovku a extra nálož cvičenia. Pokiaľ ide o jedlo, tak veľmi to hrotiť nemusíš. Existujú totiž potraviny, ktoré majú nízky obsah kalórií, ale veľa vlákniny – takže ťa zasýtia a nepripravia ťa o sexi telo! Čo by si si mala pripísať na nákupný zoznam?
MELOUN A ANANAS, TYPICKY LETNÝ MŇAMK
Čo môže byť lepšie, než toto sladké osvieženie? Guľatý zelenáč nabudí pocit plného žalúdka už po pár sústoch a obsiahnutá voda prispeje k plneniu denného pitného režimu. Melón ti zároveň pomôže odstrániť prebytočné tekutiny z tela. Bod navyše? Z jedného plátku ti „hrozí“ len 60 kalórií, čo máš spálených cobydup. V prípade ananásu tiež na množstvo nehľaď, skrýva sa v ňom zázračná látka bromelain, ktorá pridá ruku k dielu pri rozkladaní bielkovín a rozpúšťaní nechcených tukov.
POMARANČ A GREP, TROCHA EXOTIKY
Citrusové plody sú pri chudnutí skvelými pomocníkmi. Načerpáš z nich bohatú zásobu vitamínu C, vlákniny a flavonoidov. Kokteil týchto látok prospieva tráveniu, zlepšuje kvalitu pokožky a dohliada na správnu funkciu pečene.

JABLKO, VÍTANÁ SLADKOSŤ
Aj malé jablko ťa dokáže pekne zasýtiť, pretože je to vlastne „samá voda“, zabalená do peknej šupky. Zaujíma ťa, koľko že obsahuje kalórií? Buď v pokoji, len necelých 50, takže žiadna dráma. Ku všetkému ti poladí trávenie, aby šliapalo ako po drôte.
Kapusta, brokolica, kvietnik? NAJLEPŠÍ SPOJENCI
Ak chceš docieliť sexy kriviek bez krúčenia v žalúdku, rozhodne by si sa mala zamerať na príjem kapusty, brokolice a karfiolu. Táto často opomínaná zelenina má v sebe poriadnu zásobu vitamínov a minerálov. Verila by si, že porcia krájanej kapusty obsahuje len sedem kalórií? V prípade brokolice je to ešte menej, navyše znižuje riziko nádorových ochorení, prospieva srdcu, priaznivo ovplyvňuje krvotvorbu a predchádza nepríjemnej migréne.

Prírodné spaľovače tukov. Tieto potraviny by mal poznať každý dietár
HLÁVKOVÝ ŠALÁT, PARŤÁK DO NEPOHODY
Keď ťa prepadne maškrtná, vyzraj nad ňou šalátom. V jednom liste číhajú iba tri kalórie a poctivá nálož kyseliny listovej, na príjem ktorej by mali dbať ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu. Nie je to náhodou tvoj prípad?

Grilled chicken meat and fresh vegetable salad of tomato, avocado, lettuce and spinach. Healthy and detox food concept. Ketogenic diet. Buddha bowl in hands on white background, top view

CUKETA, ZOŠTÍHĽUJÚCA NUTNOSŤ
Ešte si jej nejako neprišla na chuť? Teraz možno zmeníš názor. Nenápadná cuketa dokáže veľké veci! Reguluje rovnováhu elektrolytov v tele, čo uvítajú predovšetkým svaly – najmä ak teraz športuješ o sto šesť. Tiež prospieva zažívaniu a „dopraje“ ti minimum kalórií, konkrétne 35.
ČERVENÁ REPA, ZÁZRAK PRÍRODY
Repa sa môže pochváliť vysokým podielom mangánu, ale ani o ostatné cenné živiny v nej nie je núdza. Čo vie? Reguluje krvný cukor, spaľuje tuky a posilňuje svaly. S kalóriami si nemusíš robiť hlavu, červený zdroj zdravia ti ich venuje iba 40!
OKURKA, CHUŤOVKA S HYDRATÁCIOU
Obvyklá súčasť zeleninových šalátov, bez ktorej by sme si leto snáď ani nevedeli predstaviť. Máš to rovnako? Skvelé, s uhorkou nemôžeš urobiť chybu. Pomôže ti vyhrať boj s nahromadeným telesným tukom, má schopnosť znižovať opuchy a navyše hydratuje organizmus.
Čo ty na to, ideš do toho? K týmto potravinám pridaj aj pravidelný šport a čo nevidieť máš postavičku ako struk.

Předchozí článekStarostlivosť o telo i dušu podľa lunárneho kalendára. Tento týždeň počúvaj svoju intuíciu
Další článekČo na teba prezradí farba tvojej spálne? Všetko!